Învățământ

Acasă/Învățământ
Învățământ 2017-04-09T15:23:59+00:00

Niveluri de școlaritate

Liceul Teoretic Național este o școală privată înființată în 2012. De la Gradiniță până la Liceu, asigurăm toate nivelurile de școlaritate pentru elevi între 3 și 18 ani.

Gradinita

Gradiniță

Grădinița LTN funcționează din anul școlar 2014-2015 după Curricula națională, dar include un modul de limba engleză intensiv, adaptat grupelor de vârstă.

Nivel Primar

Nivelul primar constituie etapa achiziţiilor fundamentale, a dezvoltării şi aplicării noţiunilor însuşite în primii ani ai copilăriei.

Gimnaziu

Oferta educaţională a Liceului Teoretic Naţional pentru nivelul gimnazial se construieşte plecând de la cunoştinţele însuşite de elevi pe parcursul claselor primare.

Liceu

Programul elevilor nivelului liceal este organizat astfel încât să îmbine toate activităţile specifice şcolare şi extracurriculare.