Revista „D-ale LTN-ului”

Revista „D-ale LTN-ului” 2017-06-07T07:21:51+00:00
revista-ltn

Revista D’ale LTN-ului

Revista își propune să fie o platformă de afirmare a tuturor talentelor și cunoștințelor elevilor, a personalității și creativității lor.

Redacția cuprinde 12 membri, toți elevi ai școlii. Șeful redacției este Alexandru Hosu, elev în clasa a X-a, președinte al Consiliului Elevilor din LTN, iar redactor șef adjunct este Adina Dumitru din clasa a XI-a. Îndrumător al proiectului este Rodica Paliga, director adjunct la LTN, profesor de limba franceză și latină.

Primul număr tipărit al revistei a fost lansat joi, 25 mai 2017, cu prilejul „Zilei Culturii”.

Ediția 1 (format PDF)