Liceul Teoretic Național este prezent la Tărgul Oferta Educațională, reprezentat fiind de profesori și elevi ai școlii care își susțin apartenența și rezultatele obținute. Aceștia oferă informații despre programele desfășurate în cadrul unui proiect unic în România, care funcționează la cele mai înalte cote de performanță, oferind elevilor un mediu excelent pentru o educație reală pentru viață. Părinți, profesori și elevi sunt o echipă în cadrul Liceului Teoretic Național, iar bucuria de a ne prezenta se vede chiar în ochii fiecăruia dintre ei. Prezența LTN la acest târg este doar o nouă oportunitate de a demonstra un vis devenit realitate.

Târgul Oferta Educațională este organizat în perioada 16 – 19 mai 2017, în Parcul Tineretului – intrarea Gheorghe Șincai – de către Primăria Capitalei. Prin acest eveniment atât părinții, cât și elevii sunt informați cu privire la procedura și oportunitățile de înscriere și de admitere, iar în premieră în acest an, printre expozanți se vor afla și Universitățile din București care-și vor prezenta ofertele educaționale destinate liceenilor.

  • Oferta Educațională LTN
  • Oferta Educațională LTN
  • Oferta Educațională LTN
  • LTN la TOE2017
  • Oferta Educațională LTN
  • Oferta Educațională LTN