Warning: Undefined array key "hidden" in /home4/liceu/public_html/wp-content/plugins/fusion-builder/shortcodes/fusion-gallery.php on line 756

Absolvirea clasei a XII-a la LTN

Generația „All for One & One for All”, așa cum singuri s-au intitulat, a participat la ceremonia de absolvire a Liceului Teoretic Național, vineri 25 mai 2018.

Pentru o clipă, profesori, părinți și elevi-absolvenți au uitat de teze, medii încheiate, examenul de Bacalaureat, meditații și alte griji care definesc acest an decisiv pentru ei.

Lacrimile din ochii elevilor și vocea tremurândă a dirigintei prof. Rodica Cherciu au dovedit că anii petrecuți în școala noastră sunt și rămân memorabili, semnificativi și încărcați de multă dragoste de carte, prieteni, valori. Celebrarea acestui moment a încărcat cu emoție sufletele tuturor celor prezenți și ne-a întors pe toți în adolescență, în zilele când toate începeau și parcă nimic nu se sfârșea. Cu toate acestea, deși nostalgici, privim înainte cu încredere în absolvenții noștri.

Le urăm tuturor un parcurs plin de succes și realizări!
La bună vedere, clasa a XII-a!