Fotografie de familie la LTN

/, Noutăţi/Fotografie de familie la LTN
Grup LTN

De multe ori răsfoind cataloage ale unor colegii de mare tradiție din Marea Britanie sau Elveția privești cu admirație o fotografie care cuprinde toți elevii și profesorii respectivei școli. În România ultimelor decenii nu a existat o astfel de practică.

Iată însă că Liceul Teoretic Național se află deja în al doilea an școlar în care promovează o astfel de prezentare. Grație măiestriei artistice a lui Ilie Bumbac, șeful Departamentului de creație din cadrul școlii noastre, întreaga comunitate formată din elevi și Echipa LTN a fost imortalizată într-o fotografie de grup.

În acest mod începe să se contureze deja o tradiție prin care se manifestă mândria de a fi membru al comunității LTN.

2018-06-08T10:57:16+00:00