Fotografie de familie la LTN

/, Modelul LTN/Fotografie de familie la LTN
Grup LTN

De multe ori răsfoind cataloage ale unor colegii de mare tradiție din Marea Britanie sau Elveția privești cu admirație o fotografie care cuprinde toți elevii și profesorii respectivei școli. În România ultimelor decenii nu a existat o astfel de practică.

Iată însă că Liceul Teoretic Național se află deja în al doilea an școlar în care promovează o astfel de prezentare. Grație măiestriei artistice a lui Ilie Bumbac, șeful Departamentului de creație din cadrul școlii noastre, întreaga comunitate formată din elevi și Echipa LTN a fost imortalizată într-o fotografie de grup.

În acest mod începe să se contureze deja o tradiție prin care se manifestă mândria de a fi membru al comunității LTN.

2018-08-19T15:45:24+00:00

Liceul Teoretic Național

Liceul Teoretic Național este deschis elevilor de toate vârstele, începând cu grădinița și terminând cu ciclul liceal

Experienţă şi încredere

Liceul Teoretic Național este un produs al dragostei pentru copii, al experienței, al speranței și al încrederii în sistemul de învățământ românesc

Colaborare în parteneriat

Elevii și părinții sunt partenerii LTN