Despre LTN

/Despre LTN
Despre LTN2018-08-19T13:38:03+00:00

Liceul Teoretic Național este o școală privată înființată în 2012. De la Gradiniță până la Liceu, asigurăm toate nivelurile de școlaritate pentru elevi între 3 și 18 ani.

Liceul Teoretic Național este mai mult decât o şcoală: suntem o comunitate formată din elevi, profesori și părinți care privesc educația dincolo de predare și teme pentru acasă. Astfel, misiunea noastră se reflectă în bucuria de a învăța și entuziasmul de a aplica în viață cunoștințele și valorile asimilate în şcoală.

Liceul Teoretic Național își fundamentează misiunea integrând în activitatea educațională „Modelul LTN – Școală pentru viață”. Acest model este concepția unică și proprie LTN care contribuie la realizarea obiectivelor pe care le propunem și pe care le asigurăm comunității nostre în fiecare an școlar.