Corina Onofrei

Onofrei Corina

În spatele unei atitudini aparent nonconformiste, orientată spre o zonă de meditație proprie se ascunde un foarte bun profesor de limba engleză, familiarizat cu folosirea mijloacelor IT & C în procesul de învățământ, cu metodele de evaluare formativă. Comunicarea foarte bună cu elevii conduce la o eficiență sporită a lecțiilor, cu efecte benefice în progresele individuale înregistrate în procesul de învățare.

Corina Onofrei a absolvit Facultatea de Limbi și Literaturi Străine din cadrul Universității București, și MTTLC – Masteratul pentru Traducerea Textului Literar Contemporan, Universitatea București.

Din anul 2015 face parte din Echipa LTN. Este apreciată de toată lumea și pentru implicarea în activitățile organizate în cadrul programelor educative care fac parte din „Modelul LTN – Școală pentru viață”.