După o perioadă în care am făcut meseria de chimist în laboratoare de analize fizico-chimice din domeniul farmaceutic și de calitate a apei, am realizat că munca alături de sticlărie și aparatură de laborator nu-mi aduce aceeași bucurie și mulțumire ca atunci când eram înconjurată de copii.

Din 2019 m-am alăturat echipei LTN, revenind la meseria de profesor pe care am ales-o cu răbdare și multă dăruire, făcând o pasiune pentru munca cu copiii, dar și pentru munca în echipă alături de ceilalți colegi, oameni de la care pot învăța continuu, deoarece sunt oameni cu experiență, la fel de dornici ca și mine să împărtășească ceea ce știu.

Ca profesor de științe îmi doresc să le stimulez elevilor curiozitatea și dorința de învățare, bucuria cunoașterii și a descoperirii.