Radio LTN - Liceul Teoretic Naţional

Radio LTN

Radio LTN2020-04-06T12:22:07+03:00

În această perioadă în care Campusul LTN nu mai răsună pe acordurile muzicii clasice, dar și ale celorlalte genuri muzicale deopotrivă, am transpus proiectul Muzica educă, menit să contribuie la menținerea „stării de bine” a tuturor actorilor implicați în procesul educațional, în mediul online.

Și pentru că de-a lungul timpului cu toții am constat importanța și efectele integrării muzicii în activitatea academică, EchipaLTN vine în ajutorul vostru, elevi, părinți și cadre didactice, cu o selecție de melodii care să vă învioreze în pauzele dintre cursurile online.

În aceste vremuri în care suportul emoțional joacă, poate, cel mai important rol, mesajul transmis prin muzică reușește să fie mai puternic decât cuvintele îmbrăcate frumos.

La LTN alegem să hrănim mințile și sufletele elevilor noștri cu muzică și școală pentru viață!

Elevii și părinții sunt partenerii LTN. Împreună cu echipa LTN construim zi de zi Modelul „Școală pentru viață”