Activități extracurriculare

//Activități extracurriculare
Activități extracurriculare2018-09-09T18:04:36+00:00

Activități extracurriculare

Pachetul de Activități extracurriculare cuprinde module cu tematici dintre cele mai diverse pentru care optează grupuri de elevi de la toate nivelurile de clase. Înscrierea la aceste activități se face pe baza alegerii elevilor, determinată de înclinațiile și preocupările lor vocaționale.

Proiecte extracurriculare

În fiecare an Liceul Teoretic Național planifică și propune, părinților și copiilor acestora, o serie de activități care contribuie la dezvoltarea personalității și creativității elevilor LTN. Astfel, după programul formal al școlii, masa de prânz și programul after-school al școlii elevii pot opta să participe la cursuri din mai multe domenii: sport, arte, tehnică și tehnologie, mediu și altele.

Coordonator activități extracurriculare
Mădălina Zăvoianu