Expozițiile LTN

//Expozițiile LTN
Expozițiile LTN2018-09-09T17:17:22+00:00

Expozițiile LTN

Programul „Expoziții permanente” este destinat familiarizării elevilor cu evoluțiile tehnologice în trei domenii de mare interes: electronică, comunicații, fotografie. În cadrul expozițiilor permanente elevii au posibilitatea să cunoască și să înțeleagă cum au evoluat, în mod practic, performanțele tehnice în cele trei domenii, cum s-au modernizat tehnologiile, în concordanță cu dezvoltarea științei. O serie de lecții cu tematică adecvată se vor desfășura în spațiul unde sunt realizate expozițiile.

Expo LTN

Anul 2018-2019 deschide sezonul de Expoziții LTN cu o primă expunere intitulată „Călătoria Tehnologică” care cuprinde exponate din cele mai vechi timpuri, până astăzi.

Coordonator program „Expozițiile LTN”
Ilie Bumbac, Șef Departament Creație
ilie.bumbac@liceulnational.ro