Extra LTN

În fiecare an Liceul Teoretic Național planifică și propune, părinților și copiilor acestora, o serie de activități care contribuie la dezvoltarea personalității și creativității elevilor LTN. Astfel, după programul formal al școlii și ținând cont de situația actuală, elevii pot opta pentru a participa în online la cursuri din mai multe domenii:

• Sport

• Arte

• Inovație și tehnologie

• Limbi străine

• Logică și perspicacitate

• Dezvoltare personală

Educația vocațională non-formală realizată prin activitățile „Extra LTN” propune „școala după școală”: elevii pot rămâne în incinta LTN până la ora 18:00 desfășurând activități diverse iar mentorii LTN creează ocazii pentru cei mici de a-și descoperi afinitățile și talentele, viitoarea profesie sau hobby-urile de mai târziu.

Cluburile propuse de LTN sunt susținute de instructori cu experiență, colaboratori experți și mentori ai LTN. Obiectivul este de a oferi elevilor modele de viață și oportunitatea de a-și dezvolta potențialul nativ și de a se cunoaște pe sine.

Extra LTN în anul școlar 2020-2021:

• Sport
    • Aikido