Grădina LTN

//Grădina LTN
Grădina LTN2018-09-09T17:17:59+00:00

Grădina LTN

„Grădina LTN” este un program educativ care reia o inițiativă materializată acum mai bine de 100 de ani de reformatorul școlii românești, Spiru Haret. În acest scop s-a amenajat „Grădina LTN” constând în micro-culturi de legume, fructe de pădure și flori.

Elevii au posibilitatea să desfășoare o multitudine de activități didactice dar și practice în acest perimetru care devine astfel o opțiune de a desfășura anumite ore de curs în afara claselor, cabinetelor și laboratoarelor.

Proiect Gradina LTN

Grădina LTN contribuie la conturarea unor valori precum protejarea mediului înconjurător, practicarea unei nutriții sănătoase, amenajarea și protejarea unui ambient favorabil vieții etc.

Coordonatori program „Grădina LTN”
prof. Rodica Paliga
prof. Iulian Vlăduțu