Învață de la Viață

//Învață de la Viață
Învață de la Viață2018-09-09T13:58:42+00:00

Învață de la Viață

„Învață de la viață” este un proiect din cadrul „Modelului LTN – Școală pentru viață” care cuprinde activități destinate dezvoltării personalității elevilor și afirmării aptitudinilor creative ale acestora. Activitățile din acest proiect completează în mod creativ tematica stabilită prin schemele orare și curriculum-ul național și cel la dispoziția școlii, situându-se în zona domeniilor legate nemijlocit de schimbările produse în societate, de dezvoltarea științei și tehnologiei, de viața reală cu care tinerii se confruntă zi de zi.

Invata de la viata

Acest proiect se realizează cu sprijinul membrilor Consiliului Științific al LTN, al altor mentori ai LTN, specialiști în domeniul lor de activitate. Proiectul oferă tinerilor posibilitatea cunoașterii nemijlocite a unor modele de succes de care elevii au atâta nevoie.

Invata de la viata

Coordonator program „Învață de la Viață”

Prof. dr. Cosmin Stoica
cosmin.stoica@liceulnational.ro