Niveluri de școlaritate

Liceul Teoretic Național este o școală privată înființată în 2012. De la Gradiniță până la Liceu, asigurăm toate nivelurile de școlaritate pentru elevi între 3 și 18 ani.

Grădiniță

Grădinița LTN, deschisă în anul 2014 și acreditată în 2018, ocupă etajul I al campusului Liceului Teoretic Național.

Nivel Primar

Nivelul primar constituie etapa achiziţiilor fundamentale, a dezvoltării şi aplicării noţiunilor însuşite în primii ani ai copilăriei.

Gimnaziu

Oferta educaţională a Liceului Teoretic Naţional pentru nivelul gimnazial se construieşte plecând de la cunoştinţele însuşite de elevi pe parcursul claselor primare.

Liceu

Programul elevilor nivelului liceal este organizat astfel încât să îmbine toate activităţile specifice şcolare şi extracurriculare.