Viitorul începe aici

Grădinița LTN, deschisă în anul 2014 și acreditată în 2018, ocupă etajul I al campusului Liceului Teoretic Național. Educația pentru viață a micilor preșcolari începe aici:

• Mediu specializat adaptat grupelor de vârstă (max. 10 copii în grupă)
  • Acces la bazinul de înot
  • Cabinet medical
  • Cabinet de consiliere psihologică a familiei și copilului
  • Teren de joacă, clase în aer liber
  • Cursuri zilnice de limba engleză și o gamă variată de activități extracurriculare
  • Alimentație corectă supervizată de experți nutriționiști și preparată în cantina proprie
  • Parteneriat cu familia și implicarea activă a părinților în procesul educațional
  • Biblioteca de resurse virtuale și spațiu dedicat lecturii și atelierelor
  • Modelul LTN – Școală pentru viață este o oportunitate de dezvoltare coerentă din punct de vedere academic pentru anii de școală care urmează Grădiniței.
Gradinita LTN

Opțiuni program și tarife

Program scurt

350lunar
  • Mic dejun + gustare
  • *

Program mediu

430lunar
  • Mic dejun + gustare + prânz
  • *

Program lung

520lunar
  • Mic dejun + prânz + 2 gustări
  • Somn
  • Activități de consolidare
Gradinita LTN

Este simplu să te înscrii

Sună la 0761144476 și programează o vizită la Grădinița LTN sau completează formularul de pre-înscriere și vei fi contactat în cel mai scurt timp de un reprezentant al grădiniței noastre.

Vizitează-ne virtual, aici.

Evaluare socio-emoțională a copilului: familia beneficiază de oportunitatea de a evalua dacă specificul Grădiniței LTN este potrivit nevoilor copiilor și familiilor, astfel încât decizia de înscriere să fie cea potrivită. Rezultatul evaluării socio-emoționale cuprinde recomandări pentru o cât mai ușoară integrare și pentru susținerea dezvoltării armonioase a copiilor.

Semnarea contractului: înscrierea la Grădinița LTN se poate realiza în orice moment al anului şcolar, cu beneficiul calculării taxelor relativ la perioada şcolară rămasă.

Echipa grădiniței

Glont Mirela