Școala pentru viață își deschide porțile pentru tine și familia ta!
Urmează pașii de mai jos și împreună vom parcurge demersurile pentru înscrierea în anul școlar 2020-2021 la Liceul Teoretic Național.

START

Hai să ne cunoaștem: „Modelul LTN – Școală pentru viață” este modalitatea de organizare a procesului instructiv-educativ din cadrul Liceului Teoretic Național.

INFORMEAZĂ-TE

Alege ce e mai bun pentru copilul tău: Oferta educațională pentru

PRE-ÎNSCRIERE

Completează formularul de pre-înscriere și vei fi contactat în cel mai scurt timp de un reprezentant al școlii noastre.

VIZITEAZĂ-NE

Liceul Teoretic Național este mereu deschis, în această perioadă ne poți vizita parcurgând turul nostru virtual.

Q & A

Directorul de admitere îți răspunde la întrebări printr-o videoconferință organizată prin Hangouts Meet.

Aveți nevoie de un echipament (PC, Laptop, telefon smart sau tabletă) care să aibă cameră video (sau webcam), microfon și conexiune la internet.

Aplicația Hangouts Meet este disponibilă pe Google Play și pe Apple App Store.

Ai ajuns la școala ta! Pentru că situația o impune, vom finaliza procesul de înscriere la o dată ulterioară stabilită de comun acord, numai după o întâlnire cu elevul și familia.

Ce urmează?

• discuții individuale

• programarea întâlnirii de admitere

• completarea formularului de înscriere