Burse LTN

Primește o șansă pentru educație

Liceul Teoretic Național în parteneriat media cu Radio România, prin Radio România Cultural și Digi 24, cu sprijinul Universității Politehnica București, oferă 2 burse pe an elevilor din mediul rural care obțin rezultate deosebite. Proiectul se adresează elevilor de clasa a VII-a și a VIII-a. Candidații eligibili beneficiază de bursă până la terminarea liceului (clasa a XII-a inclusiv). Bursele constau în:

• Asigurarea tuturor cheltuielilor: studii, cazare, masă, uniformă, rechizite, manuale, bani de buzunar, transport acasă.
  • Desfășurarea studiilor în cadrul Liceului Teoretic Național.
  • Cazare oferită de Universitatea Politehnica din București.
Burse LTN

Ajută-ne să oferim mai multe șanse pentru educație!
Poți contribui la viitorul unui elev performant. Pentru orice tip de sprijin și pentru informații despre modalitatea de a ajuta, folosește datele de contact de mai jos.

Mulțumim celor care au participat activ la acest proiect și celor care ne susțin în continuare.

Bursieri LTN

Tudorache Carmen Minodora