Viața în școală

Revista LTN

Biblioteca LTN

Biblioteca Liceului Teoretic Național aparţine categoriei bibliotecilor școlare. Misiunea bibliotecii noastre şcolare este de a asigura elevilor şi cadrelor didactice accesul la informaţie şi documentaţie, de a susţine procesul instructiv-educativ, de participare la dezvoltarea competenţelor-cheie ale elevilor.

Mai mult
Revista LTN

Revista
„D-ale LTN-ului”

Revista „D’ale LTN-ului” este o platformă de afirmare a pasiunilor și preocupărilor elevilor LTN dar și un mijloc de afirmare a întregii comunități LTN: profesori, părinți, mentori și colaboratori.

Mai mult
Burse LTN

Primește o șansă pentru educație

LTN în parteneriat media cu Radio România, prin Radio România Cultural și Digi 24, cu sprijinul Universității Politehnica București, oferă 2 burse pe an elevilor din mediul rural care obțin rezultate deosebite.

Mai mult
Elevul lunii la LTN

Elevul Lunii la LTN

Printr-o procedură extrem de democratică elevii și profesorii fac propuneri și aleg elevul care s-a făcut remarcat prin realizări deosebite, într-o lună a anului școlar.

Mai mult
Centenarul Marii Uniri

Centenarul Marii Uniri

Liceul Teoretic Național sărbătorește Centenarul Marii Uniri prin diferite activități și evenimente.

Mai mult