Viața în școală

Viața în școală2018-11-23T12:50:44+00:00

Viața în școală

Burse LTN

Primește o șansă pentru educație

Liceul Teoretic Național în parteneriat media cu Radio România, prin Radio România Cultural și Digi 24, cu sprijinul Universității Politehnica București, oferă 2 burse pe an elevilor din mediul rural care obțin rezultate deosebite.

Revista LTN

Revista
„D-ale LTN-ului”

Revista „D’ale LTN-ului” este o plaformă de afirmare a pasiunilor și preocupărilor elevilor LTN dar și un mijloc de afirmare a întregii comunități LTN: profesori, părinți, mentori și colaboratori.

Elevul lunii la LTN

Elevul Lunii
la LTN

Printr-o procedură extrem de democratică elevii și profesorii fac propuneri și aleg elevul care s-a făcut remarcat prin realizări deosebite, într-o lună a anului școlar.

Club robotica LTN

Clubul de robotică

Clubul de robotică dezvoltă roboți și participă la competiții tehnologice de profil. elevii beneficiază la club și folosesc motoare, servo, senzori, programarea și imprimarea 3D.

Centenarul Marii Uniri

Liceul Teoretic Național sărbătorește Centenarul Marii Uniri prin diferite activități și evenimente.